Ц
Ц
А
А
А+

Головне територіальне
управління юстиції
у Дніпропетровській області

 • 49027, м. Дніпро,
  пр. Дмитра Яворницького, 21-А
 • +380 562 46-70-65
  факс: 39-85-91
 • info@dp.minjust.gov.ua
 • Прийомні години:
  Пн.- Чт. з 9.00 - 18.00
  Пт. з 9.00 - 16.45
 • Обідня перерва:
  з 13.00 - 13.45
Розмір шрифта:
«Гаряча лінія» оперативного штабу
Онлайн чат з питань ДРАЦС

Новини Головного територіального управління юстиції

Консультація Міністра

Вітаю, пане Міністре! Чи не могли б ви мені відповісти на декілька запитань щодо виконання рішення суду? Маю на руках рішення суду і не знаю, що робити з ним далі.
З повагою, Олександр Рева
 
Що таке виконавче провадження?
Виконавче провадження – це завершальна стадія судового провадження. В Україні рішення суду може виконуватись як у добровільному, так і  у примусовому порядку.
Сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ.
 
Який порядок виконання рішення суду у добровільному порядку?
Боржник, за власним волевиявленням, може виконати рішення суду добровільно. У разі добровільного порядку виконання рішень про стягнення періодичних платежів,  виконавчий документ разом із заявою може бути надісланий стягувачем підприємству, установі, організації, фізичній особі - підприємцю, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи.
 
Який алгоритм дій у випадку примусового стягнення заборгованості з боржника?
У разі задоволення судом вимог про сплату заборгованості, якщо боржник добровільно не виконує рішення суду, стягувач має право пред’явити виконавчий документ для примусового виконання. Для цього потрібно:
 • звернутися до суду, який розглядав справу, із заявою про видачу судового наказу або виконавчого листа;
 • написати заяву до державної виконавчої служби або приватного виконавця із проханням примусового стягнення заборгованості із боржника;
...читати далі

Інформуємо

Інформаційна акція в торгівельному центрі «Наша Правда» м. Дніпро.
13.03.2019 з метою підвищення правової обізнаності громадян та забезпечення реалізації захисту прав і свобод людини і громадянина, працівниками відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації ГТУЮ у Дніпропетровській області вкотре було проведено інформаційну акцію. Цього разу інформували відвідувачів торгівельного центру «Наша Правда» щодо порядку оскарження рішень, дій чи бездіяльності державних реєстраторів та он-лайн сервісів Міністерства юстиції України.
Також серед мешканців міста було розповсюджено інформаційні  ліфлети щодо оскарження рішень про відмову у державній реєстрації права оренди землі та сервісу СМС-МАЯК. 
...читати далі

Анонс!

Повідомляємо, що виїзний прийом Начальника відділу з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Віхрова Сергія Володимировича у Вільногірській державній нотаріальній конторі з 11:00 до 13:00, буде перенесено з 18.03.2019 на 25.03.2019

...читати далі

Інформуємо

Чергове засідання Координаційної ради молодих юристів при ГТУЮ у Дніпропетровській області

Сьогодні відбулося чергове засідання Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Дніпропетровській області.
Представники юстиції розпочали з того, що КРМЮ при Головному територіальному управлінні юстиції в Дніпропетровській області створена з метою координації діяльності, пов’язаної з підвищенням якості підготовки фахівців у галузі права, залучення молодих правників до нормотворчих процесів, здійснення правопросвітницької та правовиховної роботи, формування активної позиції нового покоління юристів. Також розповіли про он-лайн будинок юстиції, за допомогою якого можна подавати документи он-лайн, в тому числі щодо можливості проходження стажування та працевлаштування в Головному територіальному управлінні юстиції в Дніпропетровській області або будь-якому іншому управлінні юстиції.
Під час засідання обговорили питання оновлення складу Ради, включення нових учасників, пропозиції щодо покращення роботи КРМЮ та подальші напрями діяльності. Не оминули і нагальних питань виборчого законодавства: хто є виборцем, які права має, як перевірити себе у списку виборців, як змінити місце голосування та як оскаржити порушення своїх виборчих прав, механізми здійснення цього права.
За результатами зустрічі домовилися про співпрацю управління юстиції та студентської молоді задля здійснення активної правопросвітницької роботи та організації спільних заходів. 
...читати далі

Інформуємо...

#ТвоєPROвадження - нова серія промороликів від Управління ДВС Дніпропетровщини

 З метою інформування населення про новації та зміни законодавства в сфері примусового виконання рішень, Управління ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області розпочинає серію промороликів #ТвоєPROвадження, які у простій та доступній формі розкажуть громадянам про реалізацію та захист їх прав як учасників виконавчого провадження.

 Для відображення інформації було обрано один із найбільш сприйнятливих видів візуалізації – скрайбінг, який легко та зрозуміло розповість про цікаві та важливі правові питання.

 Тож, перше відео присвячене такій актуальній темі, як реалізація положень Меморандуму про співпрацю між органами державної виконавчої служби та Державною службою зайнятості, завдяки підписанню якого державні виконавці отримали нові дієві методи стягнення аліментних платежів!

 Допоможемо знати більше! Переглядайте відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=jSjsxobBkiY

...читати далі

Інформуємо

Скажемо булінгу СТОП!
Сьогодні представники юстиції Дніпропетровщини завітали до Ліцею інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті з лекцією «Булінг: поняття, види, відповідальність».
Для того, аби ліцеїсти краще сприйняли та запам’ятали інформацію, фахівцями було продемонстровано презентацію. Розпочали спілкування із обговорення прав, які має дитина, адже базові знання є надійною основою в подальшому житті. Продовжили спілкування активним обговоренням того, що є булінгом, які його види та типові ознаки. Зазначили, що на початку цього року  в Україні почав діяти новий Закон №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» і введено поняття «булінг» та відповідальність за це явище, яких в українському законодавстві раніше не було.
...читати далі

Інформуємо

Проведено спільне консультування громадян на базі Марганецького та Томаківського бюро правової допомоги
Сьогодні, Управлінням державної реєстрації ГТУЮ у Дніпропетровській області проведено виїзні консультування громадян на базі Марганецького та Томаківського бюро правової допомоги.
Під час заходу було надано вичерпні консультації з наступних питань:
- оскарження рішень державних реєстраторів про державну реєстрацію прав оренди;
- можливості відмовитися від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця;
- визнання права власності на земельну ділянку в судовому порядку;
- отримання спадщини;
- державна реєстрація права власності на земельну ділянку. 
...читати далі

Інформуємо...

14 березня 2019 року було проведено робочу зустріч з представниками громадських формувань у місті Дніпро. Під час робочої зустрічі були розкриті та обговорені актуальні питання, які виникають при поданні документів через фронт – офіси, які забезпечують прийом та видачу документів під час державної реєстрації громадських формувань, обговорено можливість подачі документів через портал «ОН-ЛАЙН БУДИНОК ЮСТИЦІЇ», роз’яснено порядок внесення змін до відомостей про громадські формування. Учасникам заходу роздали інформаційні ліфлети, які містять детальну інформацію щодо реалізації та захисту своїх прав. 

...читати далі

Інформуємо

Проведено робочу зустріч з аграріями смт. Томаківка
Сьогодні, керівниками Управління державної реєстрації ГТУЮ у Дніпропетровській області проведено робочу зустріч з представниками АПК смт. Томаківка та Томаківського району.
Присутніх було поінформовано про відновлення роботи регіональної міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств та про можливість звернення до цієї комісії у разі спроби насильницького заволодіння врожаєм чи землею.
Також учасників було повідомлено про способи попередження насильницького заволодіння земельними ділянками, а саме про сервіс інформування «СМС-МАЯК», заяву власника та ухвалу суду про заборону вчинення реєстраційних дій.
Семінар проводився у форматі запитання-відповіді, тож усі присутні отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання. 
...читати далі

Інформуємо

Семінари з адміністраторами центру надання адміністративних послуг та дозвільних процедур
Працівниками відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації ГТУЮ у Дніпропетровській області проведено семінари, спрямовані на підвищення кваліфікації адміністраторів лівобережного центру надання адміністративних послуг та дозвільних процедур м. Дніпро та адміністраторів ЦНАП Томаківської РДА.
Представниками юстиції, з метою удосконалення знань та надання методичної допомоги адміністраторам центрів надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, в ході проведення заходів були висвітлені питання щодо актуальних змін у чинному законодавстві з питань державної реєстрації, порядку оскарження рішень, дій чи бездіяльності державних реєстраторів та інших проблемних питань державної реєстрації засобів.В ході семінару працівниками відділу було розповсюджено інформаційні ліфлети щодо оскарження рішень про відмову у державній реєстрації права оренди землі та сервісу СМС-МАЯК.
...читати далі

Інформуємо

Шановний Павло, щотижня залюбки читаю Ваші консультації з конкретними порадами і вирішила сама звернутись із запитанням. Через 2 місяця я готуюсь стати мамою. Про послугу реєстрації народження у пологовому будинку вже знаю. Знайомі розповіли, що додатково можна отримати «пакунок малюка». Можете більш детально про нього розповісти?

Світлана Гончарова

Що таке «Пакунок малюка»?
«Пакунок малюка» — це одноразова натуральна допомога у вигляді набору необхідних речей для новонародженої дитини. Загальна вартість набору становить не більш як 5 тис грн. Отримання цієї допомоги не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні.

Хто має право отримати таку допомогу?
Отримати допомогу «пакунок малюка» мають право як громадяни України, так й іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину. Безпосередніми отримувачами допомоги є мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини. Патронатний вихователь отримує «пакунок малюка» у випадку, коли батьки чи родичі відмовились від новонародженої дитини в пологовому будинку або якщо у матері новонародженої дитини виникли ускладнення при пологах чи хвороба, що унеможливлює здійснення нею догляду за новонародженою дитиною .

Що входить до набору?
До набору входить все, що необхідно для новонародженої дитини: підгузки, вологі серветки, пелюшки, бодіки, шапочки, штани-повзунки, чоловічки, шкарпетки, термометри для води та для тіла, ножиці, ковдра, підковдра, матрац, розвиваючі іграшки, рушник, мило-шампунь, крем і коробка-колиска. Деталізований перелік та кількість дитячих товарів визначено наказом Міністерства соціальної політики України від 17 липня 2018 року № 1025 «Деякі питання надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини».
...читати далі

Інформуємо

Сьогодні на базі Центру надання адміністративних послуг Покровської районної державної адміністрації та в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту #ЯМАЮПРАВО, був проведений семінар з актуальних та проблемних питань, які виникають у сфері державної реєстрації громадських формувань та в сфері взаємодії адміністраторів ЦНАПу з Головним територіальним управлінням юстиції у сфері державної реєстрації громадських формувань.
Впродовж семінару були надані вичерпні консультації та обговорено нагальні та проблемні питання, які виникали під час прийому документів адміністраторами ЦНАПу для державної реєстрації громадських формувань. 
...читати далі

Інформуємо...

Правороз’яснювальна інформаційна акція у м. Дніпро
07.03.2019 працівниками відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації ГТУЮ у Дніпропетровській області проведено правороз’яснювальну інформаційну акцію для мешканців м. Дніпро.
Жителів та гостей міста було поінформовано про особливості виконання рішень судів як для боржників, так і для стягувачів та про порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності у сфері державної реєстрації.
В ході інформування було розповсюджено ліфлети Міністерства юстиції України.

 

...читати далі

Анонс!

 ?11 березня 2019 року о 10.00 відбудеться семінар для адміністраторів Центру надання адміністративних послуг Покровської РДА, за адресою: смт. Покровське, вул. Дмитра Яворницького, буд. 119.

...читати далі