Ц
Ц
А
А
А+

Головне територіальне
управління юстиції
у Дніпропетровській області

 • 49027, м. Дніпро,
  пр. Дмитра Яворницького, 21-А
 • +380 56 746-08-91
  факс: 39-85-91
 • info@dp.minjust.gov.ua
 • Прийомні години:
  Пн.- Чт. з 9.00 - 18.00
  Пт. з 9.00 - 16.45
 • Обідня перерва:
  з 13.00 - 13.45
Розмір шрифта:

Інформуємо...


Інформуємо...
Подолаємо булінг разом
Представники юстиції завітали до СЗШ №2, де провели лекцію #СтопБулінг для учнів 6 класів, оскільки проблема булінгу є досить розповсюдженим та масовим явищем. 
Фахівці юстиції зазначили, що жертвою булінгу може стати будь-хто.
Нещодавно в Україні прийняли Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», яким було визначено поняття булінгу, шляхи протидії цьому явищу, захисту прав дітей, а також інших осіб, які працюють у закладі освіти; внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема, булінгом визнаються діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого. Адміністративна відповідальність настає за булінг, приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником, або засновником закладу освіти, у вигляді накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. Якщо правопорушення вчиняє підліток, який не досяг 16 років, ці штрафи платять його батьки. 
Навіть одиночний випадок цькування залишає глибокий емоційний слід у свідомості дитини, тому необхідно подолати це явище, адже діти – це наше майбутнє, і яким воно буде, залежить від того, як виховуються дітлахи, та які цінності їм закладено.