Ц
Ц
А
А
А+

Головне територіальне
управління юстиції
у Дніпропетровській області

 • 49027, м. Дніпро,
  пр. Дмитра Яворницького, 21-А
 • +380 56 746-08-91
  факс: 39-85-91
 • info@dp.minjust.gov.ua
 • Прийомні години:
  Пн.- Чт. з 9.00 - 18.00
  Пт. з 9.00 - 16.45
 • Обідня перерва:
  з 13.00 - 13.45
Розмір шрифта:

Інформуємо...


Інформуємо...
Правова лекція #СтопБулінг у м. Дніпро
Сьогодні на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ відбулося модельне судове засідання «Провадження слідчих (розшукових) дій. Винесення ухвали про обшук житла особи», в якому взяли участь учні 9-10 класів СЗШ № 85 та СЗШ № 106. Захід був цікавим для школярів, оскільки вони безпосередньо взяли участь у ньому, ретельно вивчили та опрацювали завдання запропонованого модельного судового процесу. В залі судового засідання школярі відтворили судовий процес розгляду кримінальної справи та виявили свої здібності в якості слідчого судді, прокурора, секретаря судового засідання та слідчого.
А задля підвищення правової обізнаності школярів щодо їх прав представники юстиції розповіли їм про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» та його основні напрями. «Одним з ключових напрямів проекту є #СтопБулінг, який спрямований на формування нульової толерантності до випадків цькування в суспільстві та інформування про можливі механізми реагування на випадки булінгу та захисту постраждалих», - зазначили представники юстиції. Дітям розповіли, що булінг – це дії або бездіяльність учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого. 
Фахівці наголосили на тому, що за булінг передбачено адміністративну відповідальність та пояснили, які дії вважаються булінгом, та як відрізнити булінг від простої сварки, оскільки не всі конфлікти є цькуванням. Не оминули увагою і те, як подолати булінг, та де шукати допомоги. Діти погодилися, що випадки булінгу в жодному разі не можна замовчувати, одразу ж необхідно звертатися до дорослих для якнайшвидшого подолання цього явища.