Ц
Ц
А
А
А+

Головне територіальне
управління юстиції
у Дніпропетровській області

 • 49027, м. Дніпро,
  пр. Дмитра Яворницького, 21-А
 • +38056 746 08 91
  факс: 39-85-91
 • info@dp.minjust.gov.ua
 • Прийомні години:
  Пн.- Чт. з 9.00 - 18.00
  Пт. з 9.00 - 16.45
 • Обідня перерва:
  з 13.00 - 13.45
Розмір шрифта:

Суспільно корисні роботи – дієвий інструмент впливу на недобросовісних батьків


 Суспільно корисні роботи – дієвий інструмент впливу на недобросовісних батьків

 Суспільно корисні роботи – дієвий інструмент впливу на недобросовісних батьків

 
 З початку дії закону #ЧужихДітейНеБуває державні виконавці Дніпропетровщини забезпечили сплату понад 530,5 млн грн аліментів на користь майже 70 тисяч діточок. Лише за останній тиждень з боржників стягнуто 8,2 млн грн!
 Тимчасові обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю, запроваджені цим законом, спонукають все більшу кількість боржників сплатити аліменти своїм дітям. Так, після винесення постанов, передбачених п.9 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження», стягнені такі суми, як:
- 85 130 грн з громадянина Б. державним виконавцем Нікопольського міськрайонного ВДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області;
-64 358 грн з громадянина К. державним виконавцем Довгинцівського ВДВС міста Кривий Ріг ГТУЮ у Дніпропетровській області;
- 39 712 грн з громадянина Х. державним виконавцем Криворізького районного ВДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області.
 Ще одним дієвим інструментом впливу на недобросовісних батьків стали суспільно корисні роботи, до виконання яких приступає все більша кількість боржників Дніпропетровщини.
 Так, ухиляючись довгий час від виконання свого батьківського обов’язку по утриманню дитини, мешканець Апостолівського району заборгував більше 75 тис грн. У зв’язку з наявністю в діях боржника ознак адміністративного правопорушення, державним виконавцем Апостолівського районний ВДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області було складено відповідний протокол та направлено до суду. У свою чергу районний відділ філії державної установи «Центр пробації», прийнявши постанову суду про притягнення громадянина Д. до адміністративної відповідальності у вигляді 120 годин суспільно корисних робіт, направив боржника їх відпрацьовувати, по завершені чого зароблені ним гроші, нарешті, будуть перераховані стягувачу.
 Аби дитина отримала довгоочікувані аліменти на виконання суспільно корисних робіт було направлено і мешканку Покровського району. Жінку, яка нехтувала батьківським обов’язком, судом було визнано винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП, та направлено відпрацьовувати 120 годин. В результаті на депозитний рахунок Покровського районного ВДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області надійшли кошти у розмірі 2 164,80 грн, які були перераховані стягувачу в рахунок погашення заборгованості.
 Ось так, завдяки посиленим заходам впливу на боржників, ліквідовуються заборгованості з виплати аліментів, а діти отримують кошти на навчання, розвиток та відпочинок.