Ц
Ц
А
А
А+

Головне територіальне
управління юстиції
у Дніпропетровській області

 • 49027, м. Дніпро,
  пр. Дмитра Яворницького, 21-А
 • +380 562 46-70-65
  факс: 39-85-91
 • info@dp.minjust.gov.ua
 • Прийомні години:
  Пн.- Чт. з 9.00 - 18.00
  Пт. з 9.00 - 16.45
 • Обідня перерва:
  з 13.00 - 13.45
Розмір шрифта:

ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ МІЖВІДОМЧОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ІНВЕСТОРІВ, ПРОТИДІЇ НЕЗАКОННОМУ ПОГЛИНАННЮ ТА ЗАХОПЛЕННЮ ПІДПРИЄМСТВ


 ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ МІЖВІДОМЧОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ІНВЕСТОРІВ, ПРОТИДІЇ НЕЗАКОННОМУ ПОГЛИНАННЮ ТА ЗАХОПЛЕННЮ ПІДПРИЄМСТВ

 ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ МІЖВІДОМЧОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ІНВЕСТОРІВ, ПРОТИДІЇ НЕЗАКОННОМУ ПОГЛИНАННЮ ТА ЗАХОПЛЕННЮ ПІДПРИЄМСТВ

 07.08.2018 на базі Дніпропетровської обласної державної адміністрації проведено розширене засідання регіональної міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств за участю членів РМК, керівників ОТГ, голів сільських, селищних, міських рад та районних державних адміністрацій, а також більше 70 державних реєстраторів Дніпропетровської області. 
 Актуальність проведення розширеного засідання комісії обумовлена нагальною необхідністю захисту бізнесу та нерухомості від протиправних посягань. 
 Зі вступним словом до присутніх звернулися заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Юрченко, начальник Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Леонід Маньковський та заступник начальника Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області Володимир Богоніс. Начальником управління юстиції Леонідом Маньковським було висвітлено проблематику існуючих рейдерських схем, спрямованих на заволодіння майном та бізнесом, а також механізми поновлення законних майнових прав та корпоративних прав шляхом звернення до комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, які з 01.01.2016 створені при органах юстиції, з відповідною скаргою на протиправні рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів. Окремо начальник обласного управління юстиції зупинився на особливостях та статистиці проведених Міністерством юстиції України камеральних перевірок відносно державних реєстраторів області. Додатково начальник обласного управління юстиції Леонід Маньковський звернув увагу представників органів місцевого самоврядування на необхідності вжиття заходів щодо визначення видів суспільно корисних оплачуваних робіт та переліку об’єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, суб’єктами, якими вони ще не визначені.
 В свою чергу, заступником начальника Управління – начальником відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації Руслан Русаков було висвітлено результати роботи комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Головного територіального управління юстиції, зокрема, зазначено, що 14 з 28 розглянутих скарг було задоволено, за результатом чого проведено 11 державних реєстрацій прав за громадянами та юридичними особами, а також тимчасово заблоковано доступ до реєстрів 7 державним реєстраторам. Окремо наголошено на неухильному дотриманні законодавства у сфері державної реєстрації. Щодо діяльності «антирейдерського» штабу підкреслено, що представниками юстиції (починаючи з 25.04.2018) проведено 39 спільних консультувань у 31 населеному пункті, під час яких надано змістовні консультації 124 громадянам, 29 семінарів з державними реєстраторами, адміністраторами ЦНАП та нотаріусами, а також 25 робочих зустрічей з аграріями (з яких 5 разом із представниками Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області).
 З наочною доповіддю до присутніх звернувся в.о. заступника начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальника Управління державної реєстрації Ростислав Корнюк, яким було висвітлено актуальну для державних реєстраторів тематику: «Типові помилки у сфері державної реєстрації нерухомості та бізнесу, виявлені Міністерством юстиції України за результатом проведення камеральних перевірок» із наведенням прикладів таких помилок та недоліків у роботі. 
 В свою чергу, т.в.о. начальника Слідчого управління ГУ НП в Дніпропетровській області Олексієм Брандісом доведено до відома присутніх особливості та окремі аспекти кримінальної та адміністративної відповідальності за порушення вимог чинного законодавства у сфері державної реєстрації. Окремо доповідачем було наголошено на неухильному дотриманні порядку надання ідентифікаторів доступу до реєстрів та правилах зберігання особистих захищених ключів.
 За результатом проведення засідання РМК органам публічної влади, які входять до структури комісії, головам РДА, сільських, селищних, міських рад та керівникам ОТГ будуть надані окремі протокольні доручення за напрямами діяльності.