Ц
Ц
А
А
А+

Головне територіальне
управління юстиції
у Дніпропетровській області

 • 49027, м. Дніпро,
  пр. Дмитра Яворницького, 21-А
 • +380 562 46-70-65
  факс: 39-85-91
 • info@dp.minjust.gov.ua
 • Прийомні години:
  Пн.- Чт. з 9.00 - 18.00
  Пт. з 9.00 - 16.45
 • Обідня перерва:
  з 13.00 - 13.45
Розмір шрифта:

В СМТ. МАГДАЛИНІВКА ПРОВЕДЕНО ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ ОПЕРАТИВНОГО ШТАБУ


В СМТ. МАГДАЛИНІВКА ПРОВЕДЕНО ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ ОПЕРАТИВНОГО ШТАБУ

  

В СМТ. МАГДАЛИНІВКА ПРОВЕДЕНО ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ ОПЕРАТИВНОГО ШТАБУ
 
 12.07.2018 в смт. Магдалинівка проведено виїзне засідання оперативного «антирейдерського» штабу за участю заступника начальника ГТУЮ з питань державної реєстрації - начальника Управління державної реєстрації Тимофія Дудіна, заступника начальника відділу масових та охоронних заходів Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області Володимира Приходька, заступника начальника Управління – начальника відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації УДР ГТУЮ у Дніпропетровській області Руслана Русакова, завідувача сектору взаємодії з суб'єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів УДР ГТУЮ у Дніпропетровській області Ростислава Корнюка, старшого інспектора Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області Романа Решетняка, заступника начальника відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації УДР ГТУЮ у Дніпропетровській області Кристини Потапової, а також представників фермерських господарств Магдалинівського району, зокрема: організації господарств «Квадро», СФГ «Артеміда», СФГ «Іляшик», ФГ «Діана», Агрофірма «Софія» тощо. В порядок денний засідання включено обговорення існуючих проблемних питань земельного законодавства і державної реєстрації, а також легальних шляхів їх врегулювання.
 Засідання штабу проходило у форматі жвавої дискусії.
 З вуст представників правоохоронних органів фермери почули про способи протидії рейдерським схемам та створення на базі ГУ НП та по районах "робочих груп" для оперативного реагування на спроби насильницького заволодіння землею та врожаєм.
 З метою попередження рейдерських захоплень фермерських господарств шляхом внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань представниками Управління держреєстрації рекомендовано у статутах фермерських господарств деталізувати порядок прийняття рішень загальними зборами та рекомендовано правочини, вчинені головою ФГ, посвідчувати в нотаріальній формі. Наголошено також на доцільності нотаріального посвідчення договорів оренди (суборенди) земельних ділянок. Окремо зупинилися на заходах попередження насильницьких захоплень землі та порядку оскарження рішень державних реєстраторів про державну реєстрацію прав до Міністерства юстиції України. Обговорили також проблематику спадкування речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які раніше належали померлому члену ФГ, фермерським господарством, особливості державної реєстрації ФГ як цілісного майнового комплексу, практику укладання договорів емфітевзису в Дніпропетровській області, порядок та особливості укладання договорів оренди земель сільськогосподарського призначення з ГУ Держгеокадастру в Дніпропетровській області.
 В ході заходу фермери отримали наочні буклети для землевласників та землекористувачів і телефони «гарячих ліній» з оперативного реагування на спроби рейдерства в розрізі районів.