Ц
Ц
А
А
А+

Головне територіальне
управління юстиції
у Дніпропетровській області

 • 49027, м. Дніпро,
  пр. Дмитра Яворницького, 21-А
 • +380 562 46-70-65
  факс: 39-85-91
 • info@dp.minjust.gov.ua
 • Прийомні години:
  Пн.- Чт. з 9.00 - 18.00
  Пт. з 9.00 - 16.45
 • Обідня перерва:
  з 13.00 - 13.45
Розмір шрифта:

#ПравовийОб`єктив


#ПравовийОб`єктив

 Відтепер створено Вищий антикорупційний суд

 
07 червня 2018 року Верховною Радою України прийнято у другому читані та в цілому законопроект за № 7440 «Про Вищий антикорупційний суд». Закон прийнято з техніко-юридичними правками.
Вищий антикорупційний суд визначено як постійно діючий вищий спеціалізований суд у системі судоустрою України, завданням якого є здійснення правосуддя з метою захисту особи, суспільства та держави від корупційних і пов'язаних із ними злочинів.
Передбачено, що Вищий антикорупційний суд здійснює правосуддя як суд першої та апеляційної інстанцій у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до його юрисдикції (підсудності) процесуальним законом, а також шляхом здійснення у випадках та порядку, визначених процесуальним законом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у таких кримінальних провадженнях.  
Законом також визначено склад Вищого антикорупційного суду, порядок зайняття посади судді Вищого антикорупційного суду, умови здійснення конкурсу на зайняття такої посади, особливості статусу суддів Вищого антикорупційного суду, додаткові гарантії їх безпеки, порядок проведення моніторингу доброчесності суддів Вищого антикорупційного суду, умови для підвищення рівня їх професійної компетентності.
Окрему увагу у Законі приділено Громадській раді міжнародних експертів. Громадська рада міжнародних експертів утворюється строком на шість років Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для сприяння їй у підготовці рішень з питань призначення на посади суддів Вищого антикорупційного суду та є її допоміжним органом.
Крім того, Законом внесено зміни до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального процесуального кодексу України, Закону України «Про Вищу раду правосуддя».
Зокрема, внесено зміни до Кримінального процесуального кодексу, якими визначена предметна підсудність Вищого антикорупційного суду.
 
Більше інформації за посиланням http://rada.gov.ua/news/Novyny/159272.html