Ц
Ц
А
А
А+

Головне територіальне
управління юстиції
у Дніпропетровській області

 • 49027, м. Дніпро,
  пр. Дмитра Яворницького, 21-А
 • +380 562 46-70-65
  факс: 39-85-91
 • info@dp.minjust.gov.ua
 • Прийомні години:
  Пн.- Чт. з 9.00 - 18.00
  Пт. з 9.00 - 16.45
 • Обідня перерва:
  з 13.00 - 13.45
Розмір шрифта:

У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ СЬОГОДНІ ШУКАЛИ ШЛЯХИ ПРАКТИЧНОЇ ІПМЛЕМЕНТАЦІЇ ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЛЮ


У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ СЬОГОДНІ ШУКАЛИ ШЛЯХИ ПРАКТИЧНОЇ ІПМЛЕМЕНТАЦІЇ ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЛЮ

 У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ СЬОГОДНІ ШУКАЛИ ШЛЯХИ ПРАКТИЧНОЇ ІПМЛЕМЕНТАЦІЇ ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЛЮ

 
  Сьогодні, 22 лютого 2018 року, на базі Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Практична імплементація Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
На заході були присутні народний депутат України Ірина Луценко, заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович, голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Володимир Юрченко, радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ірина Грицай, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Ольга Захарова, заступник начальника Управління - начальник  відділу правової роботи та систематизації законодавства Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Людмила Ільїна, інспектор Управління патрульної поліції у м. Дніпро Анна Карпаченкова, а також багато інших осіб, зацікавлених у реалізації новоприйнятого Закону.
Народний депутат України Ірина Луценко зробила акцент на тому, що актуальність цього Закону зумовлена певними обставинами в суспільстві – це нестабільний психологічний стан вимушено переміщених осіб та бійців АТО, через що зростає кількість насильств в родинах, а також наявність «класичних» видів насильства, коли чоловік принижує, ображає, б’є жінку чи дітей.
Радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ірина Грицай повідала учасникам заходу про статистичні дані за фактом домашнього насилля в сім`ї, а також про кількість кримінальних проваджень, відкритих за наявністю даних фактів.
Крім того, на заході було зазначено про створення цілодобової державної «гарячої лінії», у громадах – притулків, а по всій Україні – мобільних бригад.
Заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович, яка є співавторкою цього Закону, зазначила: «Мобільні бригади – це український винахід. Нашим досвідом зацікавилась і Європа. Нині створено 45 таких осередків соціальної допомоги жертвам насильства. Одні з перших – на Дніпропетровщині. Психологи та соцпрацівники виїжджають на місце події і надають допомогу потерпілим. Тепер мобільні бригади діятимуть у всіх областях».
В умовах формування стратегії щодо запобіганню та протидії домашньому насиллю роль органів юстиції є неоціненною, адже в цьому напрямку вони плідно працюють вже сьогодні. Позбавлення права дитини на належне утримання, догляд та піклування шляхом несплати аліментів – це вид економічного домашнього насилля. З метою протидії цьому негативному явищу, Міністерством юстиції України створена ціла система заходів в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», серед яких: імплементація Закону України #ЧужихДітейНеБуває, введення в дію Єдиного реєстру боржників зі сплати аліментів, запровадження адміністративної та кримінальної відповідальності, а також тимчасове позбавлення певних прав. Всі ці дії спрямовані не лише на безпосереднє усунення  факту несплати аліментів, а ще й на викорінення економічного домашнього насилля над дітьми.