Ц
Ц
А
А
А+

Головне територіальне
управління юстиції
у Дніпропетровській області

 • 49027, м. Дніпро,
  пр. Дмитра Яворницького, 21-А
 • +38056 746 08 91
  факс: 39-85-91
 • info@dp.minjust.gov.ua
 • Прийомні години:
  Пн.- Чт. з 9.00 - 18.00
  Пт. з 9.00 - 16.45
 • Обідня перерва:
  з 13.00 - 13.45
Розмір шрифта:

ЗМІНИ В ЧИННОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ СТАНОМ НА 29.09.2017 НА 12:00


ЗМІНИ В ЧИННОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ СТАНОМ НА 29.09.2017 НА 12:00

 Зміни в чинному законодавстві станом на 29.09.2017 на 12.00 

Кадрові призначення  
28 вересня 2017 року Президент України підписав ряд Указів щодо призначення суддів.
Так, у Дніпропетровській області призначено:
у місцевих загальних судах на посади:
-       судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Яковлева Дмитра Олександровича;
-       судді Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Федоріщева Сергія Сергійовича;
-       судді Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська Нізік Олену В'ячеславівну;
-       судді Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Коноваленка Максима Івановича.
 
На посаду судді господарського суду Дніпропетровської області  призначено  Бєлікову Вікторію Геннадіївну.
На  посади суддів Дніпропетровського окружного адміністративного суду призначено
-        Горбалінського Володимира Володимировича, 
-        Жукову Євгенію Олексіївну, 
-        Кальника Віталія Валерійовича, 
-        Неклесу Олену Миколаївну.
Зміни щодо діяльності органів юстиції
29.09.2017 набрав чинності наказ  Міністерства юстиції України від 21.09.2017 № 2952/5  «Про затвердження Правил етичної поведінки працівників апарату Міністерства юстиції України та його територіальних органів».
Мін’юст повідомив, що запуск офіційного веб-сайту загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!» розширить коло громадян, які зможуть отримати інформацію про свої права та інструкції для захисту цих прав.
На сайті можна отримати актуальну інформацію про проект, свіжі новини та контакти, куди звернутись у випадку порушення прав українців.
Вже зараз на порталі можна дізнатися, як правильно поводитись, коли хтось намагається відібрати майно чи бізнес, що робити, якщо за навчання чи складення іспиту вимагають хабара, як можна вирішити спір без звернення до суду. Регулярно на сайті з’являтимуться нові матеріали, які навчатимуть, як не допустити порушення своїх прав, зокрема як правильно оформити договір оренди землі, як оформити нарахування субсидій та які наслідки виникають у разі несплати аліментів.
Міністерство юстиції на своєму офіційному сайті почало публікувати прізвища реєстраторів та нотаріусів, яким анульовано або обмежено доступ до державних реєстрів з вказанням терміну такого обмеження. За словами заступника Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олени Сукманової, така практика сприятиме відкритості та прозорості діяльності міністерства, а також убезпечить людей від звернення до недобросовісних реєстраторів.  За її словами, зараз став доступим повний масив інформації, а саме — початок перевірки і результат по її закінченню.  На сайті Мін’юсту можна знайти повний список реєстраторів та нотаріусів з інформацією про те, коли і на скільки їх відключили від реєстру чи повністю анулювали доступ.
За інформацією з офіційного веб-сайта Міністерства юстиції України,  Департамент комунальної власності м. Києва Київської міської державної адміністрації та ДП «СЕТАМ» (OpenMarket) підписали договір про співробітництво.
Метою підписаного договору є підготовка та проведення електронних торгів з реалізації майна, що перебуває у комунальній власності та підлягає приватизації. Продажу підлягають велика кількість як шляхом викупу, так і шляхом продажу.
Подібні угоди СЕТАМ уклав з органами влади в Херсонській, Луганській,  Хмельницькій, Черкаській, Миколаївській та інших областях.
Створюється робоча група з питань розробки оцінки ризиків та потреб неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях.
До її складу увійдуть делеговані представники членів Міжвідомчої координаційної ради. Крім того, для забезпечення високого рівня результативності роботи запрошуються представники інших органів державної влади, судової системи, експерти, науковці, громадські активісти, які зацікавлені у розвитку сфери кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні, та мають відповідний професійний досвід.
Загальне законодавство
28.09.2017 набрав чинності Указ Президента України від 25 вересня 2017 року № 283/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 вересня           2017 року «Про Концепцію реформування та подальшого розвитку системи управління державою в умовах надзвичайного стану і в особливий період», відповідно до якого  введено в дію вищевказане рішення Ради національної безпеки і оборони України, а  також затверджено Концепцію реформування та подальшого розвитку системи управління державою в умовах надзвичайного стану і в особливий період.  
28.09.2017 набрав чинності новий Закон України від 05.09.2017 № 2145-VIII «Про освіту», крім окремих положень, які набувають чинності з 1 січня 2018 року, з 1 січня                  2018 року та з 1 січня 2030 року.
Закон визначає види освіти, форми здобуття освіти, структуру освіти, організаційно-правовий статус закладів освіти, встановлює автономію закладу освіти, управління закладом освіти, права і обов’язки засновника закладу освіти, а також удосконалює систему управління освітою, визначає вимоги до формування змісту освіти, врегульовує питання економічної діяльності закладів освіти.
Законом встановлено, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.