Ц
Ц
А
А
А+

Головне територіальне
управління юстиції
у Дніпропетровській області

 • 49027, м. Дніпро,
  пр. Дмитра Яворницького, 21-А
 • +380 562 46-70-65
  факс: 39-85-91
 • info@dp.minjust.gov.ua
 • Прийомні години:
  Пн.- Чт. з 9.00 - 18.00
  Пт. з 9.00 - 16.45
 • Обідня перерва:
  з 13.00 - 13.45
Розмір шрифта:

Зміни в діяльності чинного законодавства станом на 11.09.2018


Зміни в діяльності чинного законодавства станом на 11.09.2018

  

ЗМІНИ В ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ЮСТИЦІЇ СТАНОМ НА 11.09.2017:
 
 «СЕТАМ» перейшла на технологію збереження даних «BlockChain» та змінила назву на «OpenMarket».
 «BlockChain» – це передова технологія, яка повністю унеможливлює підробку інформації в базах даних і дає можливість обробляти до 1 млрд. транзакцій на добу.
 Після переходу на «BlockChain» інформація, яка надходить до системи, зберігатиметься на кількох серверах і буде розміщена на публічному сервері. Таким чином всі зможуть спостерігати за процесом торгів в режимі реального часу без ризику втрати історичних даних. Більше того, перевірити інформацію про кожен крок торгів можна, скопіювавши хеш-код транзакції, а потім вставивши його у відповідне поле на сайті blockchain.gov.ua», - поінформував присутніх керівник ДП «СЕТАМ».
 Серед перспективних нових напрямків роботи аукціону - відкриття для населення торгів природніми ресурсами, зокрема вугіллям, деревиною, зерном.
 Крім того, ДП «СЕТАМ» (OpenMarket) підписало меморандум про організацію та проведення електронних торгів з ТОВ «Адвокатська компанія «Гвоздій та Оберкович», що діє в інтересах Чеського експортного банку. Першим лотом в системі стане передовий цегельний завод у Кагарлицькому районі Київської області площею 15 тис. кв. м.
 
 
ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ЮСТИЦІЇ СТАНОМ НА 11.09.2017:
 
 Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 669 внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України, зокрема з питань діяльності  Міністерства юстиції України та його підпорядкованих органів і установ. Станом на 09.09.2017 вказана постанова набрала чинності.
 Зміни внесено до:
- Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 року № 228;
- постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 2005 року № 179 «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій»;
- Порядку забезпечення представництва України під час розгляду справ у Європейському суді з прав людини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року  № 553 «Про організаційні заходи, пов'язані із забезпеченням представництва України під час розгляду справ у Європейському суді з прав людини»;
- постанови  Кабінету Міністрів України від 31 травня 2006 року № 784 «Про заходи щодо реалізації Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»; 
- Положення про Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, затвердженого вищевказаною постановою;
- Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 950;
- Положення про Вищу кваліфікаційну комісію нотаріату, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2011 року № 923.
 
 06 вересня 2017 року Уряд прийняв рішення щодо додаткового захисту спеціальних бланків нотаріальних документів та покращення їх якості.
 Зокрема, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06 вересня 2017 року № 677 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2009 року №812» запроваджується новий зразок зазначених документів. Використання спеціальних бланків нотаріальних документів за новим зразком в цілому підвищить рівень якості надання послуг нотаріусами, зменшить ризик шахрайських дій з використанням підроблених бланків нотаріальних документів та забезпечить захист прав осіб при вчиненні нотаріальних дій.
 
 
СТАНОМ НА 07.09.2017 НАБРАЛИ ЧИННОСТІ ТАКІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ:
 
 Постанова Кабінету Міністрів України  від 24.05.2017 № 386 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань надання інформації з Державного реєстру обтяжень рухомого майна».
 Зокрема встановлено наступне. Надання витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна (далі - Реєстр) в електронній формі через офіційний веб-портал Міністерства юстиції, витягу з Реєстру щодо кожного окремого запису (якщо за ідентифікаторами пошуку в Реєстрі знайдено декілька записів щодо обтяження рухомого майна), відомостей з Реєстру з використанням сервісної послуги у формі прикладного програмного інтерфейсу та у формі безпосереднього доступу посадових осіб органів державної влади чи інших визначених законом осіб до Реєстру здійснюється після впровадження відповідного програмного забезпечення Реєстру, але не пізніше 1 січня 2018 року.
До забезпечення технічної можливості:
- надання витягів з Реєстру в електронній формі через офіційний веб-портал Міністерства юстиції такі витяги в електронній формі надаються адміністратором Реєстру на підставі відповідного договору;
- безпосереднього доступу посадових осіб органів державної влади чи інших визначених законом осіб до Реєстру витяги з Реєстру на запити таких осіб надаються його адміністратором у паперовій або електронній формі.
 
 Наказ  Міністерства юстиції України від 19.07.2017 № 2304/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 07 липня 2006 року № 57/5 «Про визначення реєстраторів Державного реєстру обтяжень рухомого майна».
 Відповідно до внесених змін визначено, що реєстраторами Державного реєстру обтяжень рухомого майна є державні, приватні нотаріуси та їх помічники, державні та приватні виконавці, податкові керуючі, а також адміністратор Державного реєстру обтяжень рухомого майна та його філії у випадках, передбачених законодавством.
 
 
ЗМІНИ ДО ЗАГАЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА СТАНОМ НА 11.09.2017:
 
 06 вересня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про реалізацію  пілотного проекту щодо організації електронних торгів (аукціонів) з використанням  електронної торгової системи  «Prozorro.Продажі».
 Вказана постанова Уряду дає офіційний дозвіл державним підприємствам, установам та організаціям продавати власні активи на через «Prozorro.Продажі». При цьому участь замовників у пілотному проекті залишається добровільною та безоплатною. Електронні торги (аукціони) здійснюватимуться за стандартами, критеріями та технологією системи електронних публічних закупівель ProZorro. Після завершення реалізації пілотного проекту адміністратор Електронної торгової системи - громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна», безоплатно передасть кінцевий продукт у державну власність.
 Дана постанова – це новий етап у реформі системи продажу державних активів.
 На думку експертів, така новація допоможе підприємствам суттєво почистити баланси і отримати кошти, які вони можуть пустити на власні виробничі потреби, на переобладнання. Таким чином, система обігу активів та їх цільового призначення стане відкритою та доступною, а отже, це дозволить не тільки відкрити новий ринок майна, а ще й залучити інвесторів.
 
 
 Резонансним на тлі українського законодавства стало прийняття 05.09.2017 Верховною Радою України Закону України «Про освіту», який дає старт освітянській реформі.
 Закон визначає види освіти, форми здобуття освіти, структуру освіти, організаційно-правовий статус закладів освіти, встановлює автономію закладу освіти, управління закладом освіти, права і обов’язки засновника закладу освіти. Закон також удосконалює систему управління освітою, визначає вимоги до формування змісту освіти, врегульовує питання економічної діяльності закладів освіти.
 Таким чином, Закон є базовим, його прийняття розблоковує можливості для подальшого реформування сфери освіти, прийняття Законів України «Про загальну середню освіту», «Про професійну освіту», «Про освіту дорослих», також депутати муситимуть розглянути зміни до Закону України «Про вищу освіту».