Ц
Ц
А
А
А+

Головне територіальне
управління юстиції
у Дніпропетровській області

 • 49027, м. Дніпро,
  пр. Дмитра Яворницького, 21-А
 • +380 562 46-70-65
  факс: 39-85-91
 • info@dp.minjust.gov.ua
 • Прийомні години:
  Пн.- Чт. з 9.00 - 18.00
  Пт. з 9.00 - 16.45
 • Обідня перерва:
  з 13.00 - 13.45
Розмір шрифта:

У Дніпрі урочисто відкрили Центр ювенальної пробації для дітей у конфлікті з законом


У Дніпрі урочисто відкрили Центр ювенальної пробації для дітей у конфлікті з законом

 У Дніпрі урочисто відкрили Центр ювенальної пробації для дітей у конфлікті з законом

 

  10 серпня 2017 року, в будівлі по вул. Князя Володимира Великого, 24, відбулося відкриття першого у Дніпрі Центру ювенальної пробації для комплексної допомоги та підтримки підлітків, які в силу різних життєвих обставин знаходяться в конфлікті з законом.

  В офіційній церемонії відкриття Центру ювенальної пробації взяли участь заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов, директор Агрітім Канада в Україні Танія Санфорд Амар, начальник Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Леонід Маньковський, в.о. міського голови Світлана Єпіфанцева, директор Департаменту пробації Міністерства юстиції України Олег Янчук, начальник Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Володимир Мелюхов, представники громадськості та засобів масової інформації.

  Центр ювенальної пробації створений за підтримки проекту технічної допомоги «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» та фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Тут неповнолітні пройдуть спеціальні тренінги і семінари під керівництвом психологів і педагогів, ювенальних інспекторів і соціальних працівників. Такий досвід дозволить їм поступово переосмислити вчинені ними протиправні вчинки та надалі уникати проблем із законом.

  «Ми використовуємо світовий досвід в роботі з неповнолітніми, який вже демонструє позитивні результати: ті підлітки, які пройшли необхідні тренінги та програми, лише в 2% випадках зробили рецидив. Це говорить про те, що проект ювенальної пробації успішно і ефективно працює в нашій країні», - підкреслив заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов.

  Директор Агрітім Канада в Україні Танія Санфорд Амар додала: «Канада пишається такою співпрацею з Україною. Багато аспектів програм ювенальної пробації засновані на нашому досвіді і ми сподіваємося, що він буде корисним в напрямку зниження рівня злочинності серед підлітків». «Відкриття Центру - надзвичайно важливий крок в напрямку зниження рівня рецидиву злочинів та повернення неповнолітніх до соціально-прийнятних умов життєдіяльності на благо держави та громади. Тільки спільними зусиллями ми зможемо досягти успіху у вирішенні питання ресоціалізації та реінтеграції важких підлітків» - зазначив начальник міжрегіонального управління Володимир Мелюхов.

  Приміщення Центру обладнані за останнім словом техніки. Створені всі умови для навчання та дозвілля важких підлітків. На сьогоднішній день в Центрі на обліку перебуває 13 неповнолітніх, одна з них - дівчинка. 

  Неповнолітнім підобліковцям Центру найближчим часом належить дізнатися багато нового. Їх навчать управляти своїми емоціями і вирішувати конфліктні ситуації шляхом діалогу. Більшість з підлітків сподіваються успішно пройти всі пробаційні програми, для того щоб побудувати подальше життя в добропорядній площині.