Ц
Ц
А
А
А+

Головне територіальне
управління юстиції
у Дніпропетровській області

 • 49027, м. Дніпро,
  пр. Дмитра Яворницького, 21-А
 • +380 56 746-08-91
  факс: 39-85-91
 • info@dp.minjust.gov.ua
 • Прийомні години:
  Пн.- Чт. з 9.00 - 18.00
  Пт. з 9.00 - 16.45
 • Обідня перерва:
  з 13.00 - 13.45
Розмір шрифта:

Інформуємо...


Інформуємо...

  15 грудня 2016 року у м. Кривому Розі у приміщенні Криворізької міської ради з ініціативи Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області було проведено виїзний семінар для державних та приватних нотаріусів, державних реєстраторів та адміністраторів ЦНАПів міста Кривого Рогу та Криворізького району.

  Так, участь у даному заході взяли:

Шаповалов Геннадій Миколайович – заступник міського голови Криворізької міської ради;
Заклецька Тамара Робертівна – начальник управління з питань реєстрації Криворізької міської ради;
Дудін Тимофій Миколайович – заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області;
Віхров Сергій Володимирович – начальник Управління з питань нотаріату та банкрутства Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області;
Русаков Руслан Вікторович – заступник начальника управління – начальник відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області;
Корнюк Ростислав Віталійович – завідувач сектору взаємодії з суб'єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області;
Потапова Кристина Вадимівна – заступник начальника відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області.
  Метою проведення інформаційного семінару стала потреба у висвітленні новацій у сфері державної реєстрації нерухомості та бізнесу, обмін практичним досвідом щодо реалізації положень чинного законодавства та обговорення проблемних питань у зазначених сферах.
  Зі вступним вітальним словом до учасників семінару звернувся заступник міського голови Криворізької міської ради Шаповалов Г.М., який наголосив на важливості проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед населення та висловив побажання співпрацювати з Головним територіальним управлінням юстиції у Дніпропетровській області у майбутньому.
  Заступником начальника відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Потаповою К.В. було висвітлено тему «Основні зміни у законодавстві щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, внесені Законом України № 1666 від 02 листопада 2016 року», зокрема, наголошено на наступних новаціях: звуження принципу екстериторіальності; запровадження пілотного проекту щодо оперативного інформування власників нерухомості про будь-які реєстраційні дії, які здійснюються відносно їх власності через e-mail та СМС-повідомлення; закріплення форми витягу встановленої форми за результатом проведення державної реєстрації з підписом та печаткою державного реєстратора; запровадження можливості проведення нотаріусами державної реєстрації права власності за померлою особою для подальшого оформлення спадщини на спадкоємців тощо; поява можливості зупиняти проведення державної реєстрації за заявою власника про заборону вчиненню будь-яких реєстраційних дій; закріплення обов’язку державного реєстратора перевіряти наявність судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень, його відповідність за документарною формою та реквізитами.
  Заступником начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальником Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Дудіним Т.М. було висвітлено новації у сфері державної реєстрації бізнесу, серед яких особливо наголошено на закріпленні принципу обов’язкового нотаріального посвідчення підписів голови, секретаря або учасників Загальних Зборів на протоколах та установчих документах при внесенні будь-яких змін до відомостей про юридичну особу.
  Також, окремою тематикою виступу Дудіна Т.М. став порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності у сфері державної реєстрації. Зокрема, були висвітлені наступні зміни у зазначеній сфері: запровадження моніторингу та контролю роботи реєстраторів та передача відомостей про будь-які порушення до правоохоронних органів; запровадження можливості відповідним Комісіям з питань розгляду скарг готувати подання про анулювання свідоцтва нотаріуса на право зайняття нотаріальною діяльністю за грубі порушення порядку проведення державної реєстрації; законодавче закріплення продовження терміну подання скарг до відповідних Комісій з 30 календарних днів до 60; розширення переліку обов’язкових реквізитів скарг, які подаються на розгляд до Комісій. 
  Завідувачем сектору взаємодії з суб'єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Корнюком Р.В., в свою чергу, було звернуто увагу представників ЦНАПів, державних реєстраторів та нотаріусів на окремі аспекти та нововведення в сфері порядку зберігання та пересилання реєстраційних справ, зокрема, строки їх передачі, процедуру пересилання до суб’єкта, уповноваженого на зберігання реєстраційних справ, вимоги до належного оформлення такої реєстраційної справи, та надано відповіді на запитання нотаріусів та представників ЦНАПів з приводу вищезазначених новацій. Також, Корнюком Р.В. було приділено увагу порядку отримання та використання захищених носіїв особистих ключів під час доступу до Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України.
  Наприкінці даного заходу представники Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області відповіли на актуальні запитання учасників семінару.