Ц
Ц
А
А
А+

Головне територіальне
управління юстиції
у Дніпропетровській області

 • 49027, м. Дніпро,
  пр. Дмитра Яворницького, 21-А
 • +38056 746 08 91
  факс: 39-85-91
 • info@dp.minjust.gov.ua
 • Прийомні години:
  Пн.- Чт. з 9.00 - 18.00
  Пт. з 9.00 - 16.45
 • Обідня перерва:
  з 13.00 - 13.45
Розмір шрифта:

Інформуємо...


Інформуємо...

  06 грудня 2016 року в рамках проведення Всеукраїнського тижня права з питань захисту прав і свобод людини, працівниками Головного територіального управління юстиції спільно з Центральної міською бібліотекою було проведено День правової інформації під назвою: «Правники-Суспільству» на базі Центральної міської бібліотеки.

  Учасники заходу мали змогу почути інформацію про діяльність органів юстиції, принципи надання адміністративних послуг м. Дніпра «Лівобережний», а також інформацію про діяльність Данської Ради у справах біженців в Україні.

  Першою виступала Война Юлія Вікторівна – заступник начальника відділу Центра надання послуг «Лівобережний», яка розповіла про переваги та зручності надання послуг в одному центрі: - «Так, у той час як громадяни ідуть за покупками, вони можуть замовити ту чи іншу послугу. Реєстратори Центру пройшли відповідне навчання. Найпопулярніше замовлення послуги – це реєстрація нерухомості.  З Нового року планується видача ID-карток. Також Центром було підписано Меморандум про співпрацю з надання безоплатної правової допомоги з Другим дніпропетровським місцевим  центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги для того, щоб в Центрі юрист консультував громадян щодо отримання послуги».

  Продовжили захід провідний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області  Бабенко Анна Олександрівна та головний спеціаліст відділу правової інформації та консультацій Першого дніпропетровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Чуміна Катерина Григорівна. Зокрема, проінформували громадян про первинну та вторинну правову допомогу, роботу громадських приймалень та офісів, створених Головним територіальним управлінням юстиції у Дніпропетровській області, розповіли про мережу бюро безоплатної правової допомоги, про категорії осіб яким надаються такі послуги. Звернули увагу, що громадяни найчастіше звертаються з питань соціального забезпечення, спадкового та сімейного права, а також захисту прав споживачів.

  Окрім цього, представником Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області було висвітлено основні реформи Міністерства юстиції України, а також презентовано Буклет «Відповіді на типові питання, з якими звертаються громадяни до громадських приймалень, офісів з надання безоплатної первинної правової допомоги та до бюро правової допомоги Дніпропетровської області», розроблений Управлінням реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Дніпропетровській області, та зазначено, що із вказаним буклетом більш детально можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області за посиланням http://obljust.gov.ua/index.php?page_name=131.html

  Фінансовий консультант Управління Пенсійного фонду України – Писарєва Ірина Іванівна розповіла про особливості нарахування пенсій всім верствам населення, а також особам, які неофіційно працюють. Таким особам слід укласти угоду з Державною фіскальною службою України на 1 рік і добровільно сплачувати 22% податку від доходів. Роз’яснила громадянам про відмінність страхового стажу від загального трудового.

  Бібліограф Соболь Ріта Василівна – розказала про новини законодавства за 2016 рік. Зокрема, введення електронних декларацій, біометричних паспортів, так звану «декомунізацію» топонімів, введення доступних житлових субсидій, підвищення соціальних стандартів, штрафів за водіння у нетверезому стані та Закон України «Про зовнішню трудову міграцію».

  В рамках заходу – координатор програми відділу з надання правової допомоги Данської ради у справах біженців Ахтем Зейтуллаєв розповів про місію ради щодо соціально-правової роботи у справах біженців, яка обслуговує Дніпропетровську область та північ Запорізької області. 

  Окрім цього, усі присутні отримали відповіді на питання стосовно порядку нарахування пенсії, принципів розрахунку та особливостей призначення, про діяльність органів юстиції, а також дізнались про новини та зміни в чинному  законодавстві.

  По закінченню заходу спеціалістом Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти було проведено правове консультування для населення з питань захисту прав людини.

  Слід зазначити, що подібна співпраця вкотре доводить свою ефективність, адже громадяни міста мають можливість поспілкуватися із спеціалістами з різних галузей та отримати компетентні відповіді з питань, що наразі є для них актуальними.

  Усі учасники заходу підкреслили важливість та цікавість проведення таких Днів правової інформації.