Ц
Ц
А
А
А+

Головне територіальне
управління юстиції
у Дніпропетровській області

 • 49027, м. Дніпро,
  пр. Дмитра Яворницького, 21-А
 • +38056 746 08 91
  факс: 39-85-91
 • info@dp.minjust.gov.ua
 • Прийомні години:
  Пн.- Чт. з 9.00 - 18.00
  Пт. з 9.00 - 16.45
 • Обідня перерва:
  з 13.00 - 13.45
Розмір шрифта:

Інформуємо...


Інформуємо...

   09 вересня 2016 року на базі інформаційного прес-центру «МОСТ-ДНЕПР» відбулася чергова прес-конференція на тему: «У місті Дніпро можна отримати свідоцтва про народження дитини безпосередньо у пологовому будинку» та з інших актуальних питань у сфері державної реєстрації.

У прес-конференції взяли участь:
- начальник Кіровського районного у м. Дніпро відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Валерія Сагайдак;
- начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Яна Ніколенко;
- заступник начальника Управління - начальник відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Юлія Война.
Начальник Кіровського районного у м. Дніпро відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Валерія Сагайдак повідомила, що в Дніпропетровській області запроваджено два пілотні проекти, перший - це запровадження он-лайн звернень громадян у сфері державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою мережі Інтернет, який впроваджений у Дніпропетровському регіоні з 20 липня 2015 року. Протягом цього часу до відділів державної реєстрації цивільного стану звернулися 562 громадянина. Крім Дніпропетровського регіону, проект також запроваджується в Київській та Одеській областях. Другий пілотний проект полягає в реєстрації новонароджених безпосередньо в пологових будинках шляхом видачі свідоцтва про народження. Так, у дніпровських пологових будинках вже видали понад 3,5 тис. свідоцтв про народження дітей. На сьогоднішній день даний проект реалізовується в 12-ти пологових будинках регіону.
Начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Яна Ніколенко розповіла, що на сьогоднішній день громадяни мають можливість подати документи для державної реєстрації громадських об'єднань на території Дніпропетровської області майже за 5-10 адресами фронт-офісів, які здійснюють прийом таких документів.
 «Звертаю увагу громадян, громадських об'єднань, засновників і керівників громадських організацій, неприбуткових організацій на те, що в 2015 році були прийняті зміни до Податкового кодексу України, згідно яких неприбуткові громадські організації до 1 січня 2017 року мають привести свої статути у відповідність до вимог Податкового кодексу України. В іншому випадку, такі неприбуткові організації будуть виключені з реєстру неприбуткових організацій, після чого втратять статус неприбуткових організацій», - наголосила Яна Ніколенко.
Заступник начальника Управління - начальник відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Дніпропетровській області Юлія Война розповіла, що на сьогоднішній день жителі Дніпропетровської області мають можливість оскаржити рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора. Так, разом з передачею повноважень з державної реєстрації нерухомості та бізнесу органам місцевого самоврядування, районним державним адміністраціям, територіальні органи юстиції залишили собі повноваження з контролю за діяльністю органів державної реєстрації прав. На сьогоднішній день діє новий порядок оскарження рішень щодо діяльності або бездіяльності органу державної реєстрації прав.
До 2016 року рішення, дії чи бездіяльність реєстратора можливо було оскаржити лише в судовому порядку. Сьогодні таке оскарження можливо здійснити через органи юстиції. З огляду на те, що, звертаючись до суду, громадяни витрачають багато часу та грошей, потреба суспільства в появі альтернативного та, що важливо, безкоштовного способу захисту порушених прав у сфері державної реєстрації набула ще більшої актуальності.
Враховуючи це, 1 січня 2016 року було внесено зміни до Законів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». В результаті цих змін було запроваджено нову процедуру оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері державної реєстрації до Міністерства юстиції України або до його територіальних органів, в яких діють колегіальні комісії з питань розгляду скарг.
Серед переваг Комісії можна виділити колегіальність прийняття рішень, компетентний склад, неупередженість та гарантованість безкоштовного звернення до неї будь-якої особи, яка вважає, що її права в сфері державної реєстрації було порушено.